قیمت ماهی کپور شمال

ایران یکی از کشورهای تولید کننده ماهی می باشد که ماهی کپور شمال یکی از ماهیان معروف در دریای خزر بوده که دارای انواع مختلفی می باشد. این نوع ماهی در آب های شیرین پرروش می یابند که از بزرگترین خانواده ماهی ها بوده، گونه های متفاوتی دارند و در سراسر جهان پراکنده شده اند. قیمت ماهی کپور شمال بستگی به اندازه و نوع این مدل ماهی پرورشی دارد.

قیمت ماهی کپور شمال

کیفیت ماهی کپور شمال

کیفیت ماهی کپور شمال

ماهی کپور در انواع مختلفی وجود داشته که می توان از معروف ترین ماهی های که در کشور ایران وجود داشته به ماهی کپورسفید، سس ماهی، سس ماهی کور، سیاه ماهی و کولمه اشاره کرد. این ماهی ها در دریای خزر یافت می شوند و به جرأت می توان گفت حدود ۲۰ گونه ماهی کپور در دریای شمال کشور دیده شده است. لازم به یاد آوری است که از ماهی های پرورشی دریای خزر که از خانواده کپور ماهیان به شمار می رود می توان به ماهی کپور معمولی، ماهی کپور نقره ای، ماهی کپور سرگنده و علف خوار اشاره کرد.

کیفیت ماهی شمال نسبت به سایر ماهی ها بهتر بوده و به طور گسترده در دریای خزر پراکنده شده اند. ماهی کپور نقره ای دارای بدنی کشیده و نقره ای رنگ می باشد و در دو طرف بدن این نوع ماهی فشردگی خاصی دیده می شود که این نوع ماهی دارای فلس های ریز و سر بزرگ و بسیار حجیمی می باشد. نوع دیگر ماهی کپور رودخانه ای بوده که در جنوب و مرکز کشور چین یافت می شود و زیستگاه این نوع ماهی چین و سیبری می باشد که این نوع ماهی کپور سر گنده نام دارد و گوشت این نوع ماهی بسیار خوش طعم و لذیذ می باشد که برای تکثیر وارد کشور ایران شده که رشد بسیار سریعی داشته که به راحتی می توان درون استخر آن را پرورش داد.

ماهی کپور جزو ماهیان پرورشی می باشد که علف خوار بوده و شباهت زیادی به ماهی سفید دریایی دارد همچنین بدن کشیده و خاکستری رنگ دارند و بیشتر در آب های دریای خزر یافت می شود.

فروش ویژه ماهی کپور شمال

فروش ویژه ماهی کپور شمال

در حال حاضر ماهی کپور یکی از قدیمی ترین ماهی های مناطق شمالی است که به علت شباهت زیاد این ماهی به هوور و قیمت ارزانی که دارد بسیار خرید و فروش می شود. لازم به یاد آوری است که ماهی کپور غذایی پر انرژی و مغذی است و مردمان ساکنان محلی به شدت از این ماهی استقبال می کنند. فروش ماهی کپور با قیمت های متفاوتی در بازار موجود است و بر اساس نوسانات بازار تعیین می شود. قیمت این نوع ماهی بستگی به نوع و سایز آن دارد. و مرکز تولید انبوه این ماهی دریای خزر و دریاهای منطقه شمال کشور ایران می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.