مرجع فروش ماهی سفید دودی

ماهی سفید دودی یکی از انواع ماهی های پرخاصیت به شمار می آید که علاوه بر خوشمزگی که دارد ، مورد پسند ضائقه ی اکثر افراد میباشد ، در سبد خانوار ها موجود است.

دودی کردن ماهی فرایندی است که به منظور پختن، مزه دار کردن و نگهداری طولانی مدت ماهی یا سایر مواد غذایی صورت می گیرد.

مرجع فروش ماهی سفید دودی

روش تهیه ماهی سفید دودی

روش تهیه ماهی سفید دودی روش تهیه ماهی سفید دودی به اینصورت میباشد که :

ابتدا باید ماهی ها از نظر کیفیت مورد بررسی قرار گیرند و بعلاوه بر حسب نوع و اندازه هم تقسیم بندی شوند. زیرا میزان حرارت، دود و زمان مورد نیاز برای دودی کردن انواع مختلف متفاوت است و چنانچه این مرحله صورت نگیرد محصول بدست آمده از کیفیت و یکنواختی مطلوب برخوردار نخواهد بود.

تمیز کردن: چنانچه از ماهی های ریز استفاده می کنیم نیازی به تمیز کردن ندارد ولی برای ماهی های بزرگ تمیز کردن داخل بدن ماهی و کندن سر ماهی در صورت بزرگ بودن آن ضروری است.

شور کردن: برای رسیدن به طعم بهتر و همچنین افزایش زمان نگهداری ماهی آنرا پیش از دودی کردن شور می کنند. برای این منظور معمولا از محلول اشباع نمک طعام استفاده می شود و نمک خشک بندرت بکار می رود، زیرا استفاده از محلول نمک اشباع سبب یکنواختی محصول می شود.

باید توجه داشت که در حین شور کردن ماهی باید میزان غلظت محلول در حد اشباع باقی بماند و به همین منظور باید به طور مداوم به آن نمک اضافه کرد، زیرا ماهی مقداری از نمک را جذب می کند. هرچه غلظت نمک بیشتر باشد و ماهی کوچک تر باشد عمل شور کردن زودتر انجام می شود.

در روش سنتی ماهی را با توجه به اندازه و وزن آن بوسیله ریسمان یا سیخ یا تکه های باریک چوب آویزان می کنند. ولی می توان از شبکه های توری مخصوص برای این منظور استفاده کرد و علاوه بر سرعت بخشیدن به فرآیند از خراب شدن ظاهر ماهی هم جلوگیری نمود، این امر برای فروش ماهی سفید دودی بسیار موثر است.

در مرحله بعد برای زدودن انواع آلودگی هایی که در مراحل مختلف همراه ماهی وجود دارند انجام می گردد و بعلاوه نمک اضافی روی بدن ماهی در مرحله شور کردن ماهی نیز شسته می شود.

پیش از ورود ماهی به بخش دودی کردن باید آب سطحی بدن ماهی گرفته شود. باقی ماندن این آب سطحی مشکلات زیر را بوجود می آورد: افزایش زمان لازم برای دودی کردن بدلیل بیشتر بودن رطوبت ماهی.

در عمل برای اینکه به کیفیت مطلوب برسیم در دودخانه دمای دود را به تدریج افزایش می دهند و یکباره در حداکثر دما قرار نمی دهند. در فرآیند صنعتی می توان به جای افزایش تدریجی دما در یک دودخانه از یک سری دودخانه های به هم پیوسته با شرایط مختلف استفاده کرد و با حرکت ماهی ها در داخل این دودخانه ها به تدریج به شرایط دلخواه رسید.

لیست قیمت ماهی سفید دودی

لیست قیمت ماهی سفید دودی

در اینجا نمونه ای از قیمت های ماهی سفید دودی را برایتان آماده کردیم وه ممکن است به دلیل نوسانات قیمت کمی متغیر باشد.

قیمت ماهی سفید دودی کوچک کیلویی ۱۲۵ هزارتومان ، قیمت ماهی سفید دودی متوسط۱۷۵ هزار تومان و همچنین قیمت ماهی سفید دودی بزرگ ۲۲۰ هزار تومان میباشد.

که شما عزیزان میتوانید سفارشات خود را به راحتی از فروشگاه ماهی میگوی جنوب به این نشانیماهی میگوی جنوب با خیال راحت ثبت کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.