مرکز فروش ماهی سالمون دریای خزر

ماهی سالمون از انواع ماهیهای آزاد است . ماهی آزاد به ماهی گفته می‌شود که به تخم گذاری در آب شیرین رودخانه ها علاقه مند است . به همین علت بعد از زندگی در دریا به صورت خلاف جریان آب شنا می کند تا خود را به رودخانه برساند . ماهی سالمون دریای خزر نیز از این قاعده مستثنا نیست و به دلیل وجود رودخانه های زیادی که به آب دریای خزر می ریزد ، این ماهی فراوان در این منطقه یافت می‌شود . ماهی آزاد سالمون و قزل آلا تقریبا به یک شکل هستند ولی گوشت بدن ماهی سالمون به رنگ صورتی است.

مرکز فروش ماهی سالمون دریای خزر

کیفیت ماهی سالمون دریای خزر

کیفیت ماهی سالمون دریای خزر

دریاچه خزر ، بزرگترین دریاچه جهان است که رودهای زیادی به آن می ریزد . از مهمترین رودها ، رود خانه ولگا است که بیشترین آب خزر را تامین می‌کند . به همین دلیل دریای خزر شامل شرایط ویژه ای است که کیفیت ماهی دریای خزر و شاه میگو لابستر را متفاوت‌تر از بقیه نقاط جهان کرده است . اصل ماهی سالمون متعلق به اقیانوس اطلس است که گوشت نارنجی شکلی دارد . ولی در دریای خزر نیز نوعی از ماهی های سالمون وجود دارند که به قزل سالمون مشهور هستند و طرفداران خاص خود را دارند .

ماهی سالمون در دو نوع پرورشی و دریایی وجود دارد . قیمت ماهی سالمون دریایی گران‌تر از ماهی سالمون پرورشی است . ماهی سالمون دریایی به نسبت ماهی سالمون پرورشی کمتر صادر می شود . صادرات این نوع ماهی ها نیز بیشتر به کشورهای همسایه ایران مثل : عراق ، پاکستان و دیگر کشورها صورت می پذیرد.

به طور کلی ماهی سالمون گوشتی کم چرب و بدون کالری دارد . امگا ۳ غنی در این ماهی باعث افزایش سلامتی و تقویت عضلات قلب می‌شود . بنابراین برای بیماران قلبی بسیار مفید است . یکی دیگر از خواص ماهی سالمون آن این است که منبع مناسبی برای دریافت اسید آمینه و پروتئین است ؛ که برای هضم و دفع چربی های نامناسب بدن بسیار مفید است . مهمترین ویتامین در ماهی سالمون ویتامین D است که باعث افزایش قدرت استخوان بندی و کاهش ابتلا به دیابت ، سرطان و مشکلات قلبی و عروقی می‌شود.

فروشگاه عرضه ماهی سالمون دریای خزر

فروشگاه عرضه ماهی سالمون دریای خزر

عرضه ماهی سالمون و میگو صورتی بوشهر در ایران در همان منطقه شمال و در کنار حاشیه دریای خزر است و در بازارهای ماهی فروشان و در مناطق مانند چالوس ، رشت و شهرهای حاشیه کناری دریای خزر انجام می پذیرد . البته کارخانجات نیز وجود دارند که ماهی های صید شده صیادان را به صورت مستقیم خریداری کرده و در کارخانه های خود به صورت بسته بندی و یا کنسرو شده برای فروش به تمام نقاط کشور ، در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.