مرکز پخش ماهی جنوب شمال

ماهی یکی از مهم ترین و بهترین غذاها برای تامین پروتئین و ویتامین دی به حساب می آید.

خوشبختانه شرایط جغرافیایی کشور ما به گونه ای است که از شمال وجنوب به دریا متصل هستیم و منابع ومراکز پخش ماهی جنوب شمال در سراسر کشور قرار دارد.

با این شرایط انواع ماهی های دریایی جنوب وشمال در گونه های متنوع می تواند در سفره های ایرانی قرار گیرد.

مرکز پخش ماهی جنوب شمال

انواع ماهی شمال کدام اند؟

انواع ماهی شمال کدام اند؟ ماهی ها تنوع وگونه های مختلفی دارند وهرکدام دارای فواید و ویژگی های خاصی هستند.

از انواع ماهی شمال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.ماهی سفید:دارای بدنی دوکی شکل و با گوشتی نرم وسفید است.دربدن این نوع از ماهی ها استخوان های ریزی موجود است.ماهی سفید ازپایان بهار تا آغاز پاییز تخم ریزی می کنند و در این بازه زمانی صید ماهی ممنوع است.

2.ماهی سوف:بعداز ماهی سفید شمال از پرخریدار ترین و پرطرفدار ترین ماهی های شمال می توان به ماهی سوف اشاره کرد.

3‌.ماهی کپور:این نوع از ماهی از مرداب ها و دریای خزر صید می شود البته به علت زیستن این ماهی در گل ولای مرداب ها وتغذیه گیاهان مردابی اغلب بوی گل ولای می دهند.

4.ماهی کفال:ماهی کفال هم مانند ماهی سفید و سوف علاقه مندان زیادی دارد اکثر شمالی ها این ماهی را به صورت دودی ویا کبابی استفاده ومصرف می کنند.

5.قزل آلا:ماهی قزل الا هم جز پر فروش ترین ماهی های بازار شمال ومراکز پخش ماهی به حساب می آید این مدل از ماهی های شمال از رودخانه ها اطراف و دریای خزر صید می شود ونوع خال های قرمز آن مرغوب تر است وبیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

درکنار موارد بالا ماهی های دیگری هم همانند کیلکا،شک ماهی و…هستند که صید شده و روانه بازار ماهی فروشان میشود.

توزیع ماهی جنوب شمال

توزیع ماهی جنوب شمال بعداز صید ماهی در اقیانوس ها و دریا ها مرحله بعدی، پخش و توزیع ماهی در بازار ومراکز مربوطه است.

فروش مستقیم وعمده همواره روش رایج در توزیع ماهی جنوب به حساب می آید.البته یکی از نکاتی که در فروش عمده وتوزیع آن باید رعایت شود بحث بهداشت در مواقع تخلیه ماهی های صید شده است.

در کنار فروش مستقیم، توزیع اینترنتی در نمایندگی های جنوب وشمال کشور از راه های دیگر فروش و عرضه ماهی است.این روش در کنار رعایت بهداشت با بسته بندی های متفاوت در انواع گونه های ماهی در دسترس مشتریان قرار می گیرد.

در توزیع ماهی های جنوب شمال استفاده از ماشین های یخچالی از مهم ترین امکانات اولیه است چراکه در صورت نبود این ماشین های یخچالی ماهی ها هم همانند بقیه مواد گوشتی خراب می شوند و غیر قابل مصرف خواهند شد.

توزیع صادراتی هم یکی از راه های درآمد زایی از این نعمت دریایی است.وسالانه مقدار زیادی ماهی به کشور های فاقد دریا و پرورش ماهی صادر میشود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.